Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Brama szybkobieżna NOVOSPRINT

                     

 

  • Otwieranie na boki z prędkością 2 m/s, prędkość zamknięcia 1,5 m/s

Dwa ruchome skrzydła zmniejszają czas otwierania bramy o połowę w stosunku do bram szybkobieżnych podnoszonych do góry. Otwieranie na boki pozwala na natychmiastowe dysponowanie pełną wysokością przejazdu co zmniejsza ryzyko wypadkowości. Przezroczysty pas przeszklenia na wysokości wzroku umożliwia ciągły kontakt wzrokowy i pozwala kontrolować sytuację po przeciwnej stronie bramy.

 

  • Oszczędność

Dzięki krótkim czasom otwierania i zamykania ogranicza się utratę ciepła oraz powstawanie przeciągów w obszarze bram co zmniejsza koszty ogrzewania i liczbę zachorowań pracowników. Dodatkowo system podwójnych skrzydeł bramy zapewnia izolację termiczną i poprawia izolację dźwiękową co zmniejsza poziom hałasu na stanowiskach pracy jak i dodatkowo obniża koszty ogrzewania.

 

  • Możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta

Brama szybkobieżna jest wykonywana w zależności od wymogów klienta z dokładnością do jednego milimetra. Obecnie wielkość bram sięga 4500 mm szerokości oraz 4500mm wysokości. Optymalne rozmiary bram NOVOSPRINT sięgają jednakże nawet do wymiarów 10000mm szerokości oraz 6000mm wysokości.

Wychodząc naprzeciw nowym technologiom i osiągnięciom techniki dysponujemy różnymi wariantami sterowania, co gwarantuje optymalną integrację bramy z procesem wewnętrznego transportu u klienta. Zasada poziomego otwierania daje możliwość montażu bramy również w otworach z torem suwnicowym przy zastosowaniu wycięć w skrzydłach  bramy.

 

  • Idealna do modernizowanych obiektów

Mniejsza ilość miejsca wymagana do montażu bram – zarówno po bokach jak i w nadprożu – umożliwia bezproblemowy montaż także w utrudnionych warunkach budowlanych oraz optymalne wykorzystanie otworu. Samonośna konstrukcja znosi ciężar do podłogi poprzez boczne słupy bramy, dzięki czemu parametry statyczne budynku zmieniają się tylko nieznacznie.

 

  • Co nas wyróżnia od konkurencji

- Brama NOVOSPRINT może być stosowana jako brama zewnętrzna, skutecznie zatrzymuje wiatr i deszcz nawet przy dużej częstotliwości otwierania,
- Wyposażona w specjalny napęd elektrohydrauliczny osiąga prędkości otwarcia 2 m/s oraz prędkość zamknięcia 1,5 m/s,
- Brama NOVOSPRINT uruchamia się nawet w przypadku braku zasilania, dzięki możliwości awaryjnego otwarcia,
- Nowoczesna technologia i odporne materiały zwiększają stabilność i trwałość bram.